Miód Podlaski Wędzone Jabłko​

Niesycony miód owocowy z wędzonym jabłkiem​
vol_white
13,1%

Alkohol

cherry kopia 2
Sok z jabłek, miód, wędzone jabłko, drożdże

Skład

bottle_white
250ml

Butelka

opis

Smakiem trzeba się cieszyć. Smakiem trzeba się bawić. Smaków trzeba doświadczać. Pierwszy z limitowanej edycji miodów pitnych. Niesycony trójniak jabłkowy z dodatkiem jabłek odmiany Szampion wędzonych na zimnym dębowym dymie.

Polecamy do
fire

Dań z ognia

cheese

Serów

Opinia eksperta

Miód w kolorze bursztynu i tombaku  jest czyściutki, klarowny i pięknie spływa po kieliszku. Bukiet dymny do tego stopnia, że producenci Pouilly Fume powinni przyjechać na naukę odymiania wina na Podlasie! 

Dym dymem, ale momentami jest go tak wiele, że ktoś może odejść od tej wędzarni zmęczonym. Sposób na to jest prosty… Jedzenie. Ale zanim o połączeniach , to jeszcze o smaku…  Dobra kwasowość współpracuje na tyle z wysoką słodyczą, że miód nie nuży, tylko ciekawi i intryguje.

Aromaty jabłek są ledwo wyczuwalne, za to mamy sporo wędzonki z pogranicza wędlin własnej roboty, a nawet miałem skojarzenie ze skórą od wędzonego halibuta. Niesamowite!

Miód bardzo mi smakował z wieloma serami, w tym z bursztynem całkiem nieźle, ale ku mojemu zaskoczeniu jeszcze bardziej z delikatnymi  pasztetami…ale hitem były:
1. tapas z imbiru i czosnku w oliwie i z bagietką
2. smażone grzyby na maśle … sezon w pełni, więc był miks: – rydze, maślaki, podgrzybki, kozaki, prawdziwki… plus bagietka
Cóż, „miód w kieliszku i miód w gębie”

Wytrawny
Słodki